Alüminyum Star Yüksek Kalite Konsantre Pas Korumalı Yağ Alıcı Parça Yıkama Kimyasalı

Wenka alüminyum star kimyasalı özellikle döner sepetli, basınçlı yıkama makinaları gibi ultrasonik ve yıkama tünellerinde metal parçaların steril edilmesi ve yağdan temizlenmesi için geliştirilmiş, çok güçlü konsantre, uygun fiyatlı ve kullanışlı kimyasallardır.

Metal yüzeydeki her çeşit rahtsız edici yani yağ, kir, vaks, gres, kesme yağları, iş kirlilikleri ve karbon, boya ve polisaj artıklarını güzel bir biçimde temizler. Yüzeyi pasa karşı etkili bir şekilde korurlar. AB normlarına tam uyumlu olup çevre, insan sağlığı ve atık arıtma sistemlerine asla zarar vermemektedirler. Biyolojik olarak tamamen yok olurlar.

Solvent, fosfat ve silikon gibi maddeler içermezler. En önemli özelliği, yağ, gres ve buna benzer emülasyon yani taklit oluşturmazlar. Çözeltide yağdan bağımsızlaşarak yağın altında birikirler. Böylece star kimyasallar defalarca sirküle ettirilerek kullanılırlar ve buda da yıkanma banyosunun ömrünü uzun vadeli hale getirmektedir, temizleme kimyasalı çok daha uzun süre kullanılabileceğinden kimyasal tüketimi aynı zamanda maliyet bakımından sizlere çok kolaylık sunmaktadır, atık maliyeti düşer. Ayırıcı veya sıyırıcı ile biriken yağ gibi kirler temizleme kimyasalından tamamen ayrılabilir. Su ile %5 – %1 oranında seyreltilerek kullanılırlar. Etkinliği arttırmak ve yıkama süresini kısaltmak için 40 – 80 santigrat derece arasında kullanılmasında sizlere tavsiye edilmektedir.